solidaritat

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [suɫiðəɾiˈtat]

именка[уреди]

solidaritat ж

  1. солидарност