sang

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [ˈsaŋ]

именка[уреди]

sang ж.

  1. крв

[уреди]

sang (Француски)Франција

изговор[уреди]

МФА: [ˈsɑ̃]

именка[уреди]

sang Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“.

  1. крв