sang

Од Wiktionary
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [ˈsaŋ]

именка[уреди]

sang ж.

  1. крв

[уреди]

Франција Француски

изговор[уреди]

МФА: [ˈsɑ̃]

именка[уреди]

sang м.

  1. крв