ricetta

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шпанија Италијански

изговор[уреди]

МФА: [ɾiˈt͡ʃɛtːa]

именка[уреди]

ricetta ж

  1. рецепт