recipe

Од Викиречник
Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада Англиски

изговор[уреди]

МФА: [ˈɹɛsɪpi], [ˈɹɛsəpi]

именка[уреди]

recipe

  1. рецепт