potato

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

potato ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [pəˈteɪtoʊ], [pəˈteɪtəʊ]

именка[уреди]

potato

  1. компир