paire

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Окситанија Окситански

изговор[уреди]

МФА: [ˈpajɾe]

именка[уреди]

paire Грешка во Lua во Модул:parameters, ред 181: The parameter "1" is required.

  1. татко