płomień

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Poland.svg Полски

изговор[уреди]

МФА: [ˈpwɔ̃mʲjɛ̇̃ɲ]

именка[уреди]

płomień м

  1. пламен