opactwo

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Poland.svg Полски

изговор[уреди]

МФА: [ɔˈpaʦ̑tfɔ]

именка[уреди]

opactwo ср

  1. опатија