needle

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада Англиски

изговор[уреди]

МФА: [ˈniːd(ə)ɫ]

именка[уреди]

needle

  1. игла