muskedisto

Од Викиречник
Википедија на Есперанто  јазик има статија за:
Есперанто Есперанто

изговор[уреди]

МФА: [mus.keˈdis.to]

именка[уреди]

Еднина Множина
Номинатив muskedisto muskedistoj
Акузатив muskediston muskedistojn

mus-ke-dis-to

  1. мускетар