Прејди на содржината

mur

Од Викиречник
Франција Француски

изговор

[уреди]

МФА: [ˈmyʁ]

именка

[уреди]

mur Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.

  1. ѕид