Прејди на содржината

huevo

Од Викиречник
Шпанија Шпански

изговор

[уреди]

МФА: [ˈweβo]

именка

[уреди]

huevo Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.

  1. јајце