Прејди на содржината

horn

Од Викиречник
Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада Англиски

изговор

[уреди]

МФА: [ˈhɔːn]/[ˈhɔɹn]

именка

[уреди]

horn

  1. рог