hay

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада Англиски

изговор[уреди]

МФА: [ˈheɪ]

именка[уреди]

hay

  1. сено