grass

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

grass ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈɡɹɑːs]

именка[уреди]

grass

  1. трева