Прејди на содржината

duondio

Од Викиречник
Есперанто Есперанто

изговор

[уреди]

МФА: [du.on.ˈdi.o]

именка

[уреди]

duondio

Еднина Множина
Номинатив duondio duondioj
Акузатив duondion duondiojn
  1. полубог