dilluns

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [diˈʎuns]

именка[уреди]

dilluns Грешка во Lua во Модул:parameters, ред 181: The parameter "1" is required.

  1. понеделник