deklaracja

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Poland.svg Полски

изговор[уреди]

МФА: [ˌdɛklaˈraʦ̑ʲja]

именка[уреди]

deklaracja ж

  1. декларација