cuerno

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Шпанија Шпански

изговор[уреди]

МФА: [ˈkwerno]

именка[уреди]

cuerno Грешка во Lua во Модул:parameters, ред 181: The parameter "1" is required.

  1. рог