conill

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [kuˈniʎ]

именка[уреди]

conill Грешка во Lua во Модул:parameters, ред 181: The parameter "1" is required.

  1. зајак