childhood

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада Англиски

изговор[уреди]

МФА: [ˈtʃaɪldhʊd]

именка[уреди]

childhood

  1. детство