cavall

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај
Каталонија Каталонски

изговор[уреди]

МФА: [kəˈβaʎ]

именка[уреди]

cavall Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“.

  1. коњ