bogactwo

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Poland.svg Полски

изговор[уреди]

МФА: [bɔˈɡaʦ̑tfɔ]

именка[уреди]

bogactwo ср

  1. богатство