bell

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

bell (Англиски)Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈbɛɬ]

именка[уреди]

bell

  1. ѕвоно