beach

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

beach ([[Викиречник:Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.|Грешка во скриптата: Нема модул наречен „Languages“.]])Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада

изговор[уреди]

МФА: [ˈbitʃ], [ˈbiːtʃ]

именка[уреди]

beach

  1. плажа