Прејди на содржината

beach

Од Викиречник
Обединето Кралство Соединети Американски Држави Австралија Канада Англиски

изговор[уреди]

МФА: [ˈbitʃ], [ˈbiːtʃ]

именка[уреди]

beach

  1. плажа