balcone

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“.. Слична со Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка*[уреди]

 balcone (bal·có·ne)
МФА: [bal.ˈkɔ.ne] Аудиоикона слушај

balcone м (множина balconi)

  1. балкон