arancia

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ИталијанскиFlag of Italy.svg [уреди]

Именка[уреди]

 arancia (a·ràn·cia)
МФА: Италијански: « It-un'arancia.ogg Loudspeaker red.svg »

' ж (множина arance')

  1. портокал