arancia

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

arancia (италијански)Италија[уреди]

именка[уреди]

 arancia (a·ràn·cia)
МФА: [a'ran.tʃa] Аудиоикона слушај

arancia ж (множина arance)

  1. портокал