aprile

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ИталијанскиFlag of Italy.svg [уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка[уреди]

 aprile (a·prì·le)
МФА: Италијански: « it-aprile.ogg Loudspeaker red.svg »

' м (множина aprili')

  1. април