apátság

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Flag of Hungary.svg унгарски

изговор[уреди]

МФА: [ˈɒpaːt͡ʃaːɡ]

именка[уреди]

apátság

  1. опатија