anno

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ИталијанскиFlag of Italy.svg [уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка[уреди]

 anno (àn·no)
МФА: Италијански: « it-anno.ogg Loudspeaker red.svg »

' м (множина anni')

  1. година