anno

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка*[уреди]

 anno (àn·no)
МФА: [ˈan.no] Аудиоикона слушај

anno м (множина anni)

  1. година