anima

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“..

Именка*[уреди]

 anima (à·ni·ma)
МФА: ['a.ni.ma] Аудиоикона слушај

anima ж (множина anime)

  1. душа