amicizia

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Позајмен од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“..

Именка*[уреди]

 amicizia (a·mi·cì·zia)
МФА: [a.mi'ʧi.tsja] Аудиоикона слушај

amicizia ж (множина amicizie)

  1. пријателство