albicocca

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“.

Именка*[уреди]

 albicocca (al·bi·còc·ca)
МФА: [albi'kɔkka] Аудиоикона слушај

albicocca ж (множина albicocche)

  1. кајсија