albero

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“.. Слична со каталонски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., француски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., португалски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., шпански Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“. и романски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“..

Именка*[уреди]

 albero (àl·be·ro)
МФА: ['albero] Аудиоикона слушај

albero м (множина alberi)

  1. дрво