aglio

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., allium.

Именка*[уреди]

 aglio (à·glio)
МФА: ['aʎʎo] Аудиоикона слушај

aglio м (множина agli)

  1. лук