acqua

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка*[уреди]

 acqua (àc·qua)
МФА: [ˈakːwa] Аудиоикона слушај

acqua м (множина acque)

  1. вода