acciaio

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. aciarium, од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“.. Слична со каталонски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., француски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., галициски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., окситански Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., романски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., португалски Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., сицилијански Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., шпански Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., венецијански Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“..

Именка*[уреди]

 acciaio (ac·cià·io)
МФА: [at'ʧa.jo] Аудиоикона слушај

acciaio м (множина acciai)

  1. челик