académie

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ФранцускиFlag of France.svg Flag of Wallonia.svg[уреди]

Именка[уреди]

Еднина
académie

Множина
académies

' м 

  1. академија
    • académie des sciences — академија на науките
    • Синоними: société savante

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..