abricot

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ФранцускиFlag of France.svg Flag of Wallonia.svg[уреди]

Именка[уреди]

Еднина
abricot

Множина
abricots

' м 

  1. кајсија
    • abricot secs — суви кајсии
    • Синоними: aubercot

Етимологија[уреди]

Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. (мн), од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..