abete

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Извлечена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“..

Именка*[уреди]

 abete (a·bé·te)
МФА: [a'bete] Аудиоикона слушај

abete м (множина abeti)

  1. ела