abbazia

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Италијански[уреди]

Етимологија[уреди]

Вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., извлеченa од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „links/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка*[уреди]

 abbazia (ab·ba·zì·a)
МФА: [ab.batˈt͡si.a] Аудиоикона слушај

abbazia м (множина abbazie)

  1. опатија