abbazia

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

ИталијанскиFlag of Italy.svg [уреди]

Етимологија[уреди]

Вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., извлеченa од м, од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..

Именка[уреди]

 abbazia (ab·ba·zì·a)
МФА: Италијански: « it-abbazia.ogg Loudspeaker red.svg »

' м (множина abbazie')

  1. опатија