abbaye

Од Викиречник
Прејди на: содржини, барај

Француски[уреди]

Именка*[уреди]

Еднина
abbaye

Множина
abbayes

abbaye ж 

  1. опатија
    • se retirer dans une abbaye — се повлекува во една опатија
    • Синоними: monastère

Етимологија[уреди]

Вродена од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“. < Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“., од Грешка во скриптата: Нема модул наречен „etymology/templates“..