Прејди на содржината

Brot

Од Викиречник
Германија Германски

Brot Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.

  1. леб

Изговор[уреди]

Германски: « bʁoːt  »
слушај: