љубочовештина

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Именка женски род

Членувана форма: љубочовештината

Архаичен збор за човекољубивост

Поврзано: љубочовечен

Превод на други јазици[уреди]

  • Италијански:
  • Јапонски:
  • Каталонски:
  • Кинески:
  • Окситански:
  • Полски:
  • Португалски: