Прејди на содржината

телефон

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [tɛlɛˈfɔn]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • телефон”, во Официјалниот дигитален толковен речник.