сложен

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Етимологија[уреди]

непозната

Изговор[уреди]

Значење[уреди]

  1. оној кој има фина детал на сложеност
    Таа изведе сложен танцов чекор.

Преводи[уреди]


Видете исто така[уреди]