Прејди на содржината

родител

Од Викиречник

Македонски [уреди]

Општa именкa, Грешка во Lua во Модул:links/templates, ред 56: Parameter 1 is required.[уреди]

Читање[уреди]

родител ед, родители мн

Значења[уреди]

[1] Татко, мајка.
[2] Родители - таткото и мајката во однос на своите деца.

Превод на други јазици[уреди]

 • Турски: veli
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Украински:
 • Француски:
 • Хрватски:
 • Шведски:
 • Шпански: