работохоличен

Од Викиречник
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Македонски[уреди]

Придавка машки род

Множина: работохолични

Женски род: работохолична

Среден род: работохолично


Значење[уреди]

Што се однесува или на начин на работохоличар.


Превод на други јазици[уреди]

 • Албански:
 • Англиски: workaholic
 • Арапски:
 • Босански:
 • Бугарски:
 • Германски:
 • Грчки:
 • Италијански:
 • Јапонски:
 • Каталонски:
 • Кинески:
 • Окситански:
 • Полски:
 • Португалски:
 • Руски:
 • Српски:
 • Украински:
 • Француски:
 • Хрватски:
 • Шведски:
 • Шпански: