Прејди на содржината

пчела

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [ˈpt͡ʃɛɫa]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • пчела”, во Официјалниот дигитален толковен речник.