Прејди на содржината

планета

Од Викиречник

Македонски

[уреди]

Изговор

[уреди]
  • МФА(помош): [ˈpɫanɛta]
  • Аудио:(file)

Наводи

[уреди]
  • планета”, во Официјалниот дигитален толковен речник.